Bezrobocie w Stanach

27. November 2011 11:06

W poniższym wpisie chciałem przedstawić kilka interesujących zestawień jakie opublikowane są na stronach Federalnego Banku Rezerwy w Saint Louis.

Zestawienia te (w postaci wykresów) prezentują dane na temat aktulanej i historycznej sytuacji makroekonomicznej Stanów Zjednoczonych w obszarze bezrobocia.

 

Pierwszy z wykresów przedstawia stopę bezrobocia w ujęciu historycznym wraz z wyszczególnieniem okresów receji (obszary zacieniowane)

Bezrobocie w ujęciu historycznym 

 

Widać, iż ostatni kryzys "skalą" przypomina ten z lat 80tych, wtedy nawet stopa bezrobocia była wyższa niż w obecnym kryzysie.

 

Jeśli jednak spojrzymy na kolejny wykres, gdzie zaprezentowana jest wielkość zatrudnienia w stosunku do wielkości populacji to widać, iż obecny kryzys jest "gorszy". Mniej osób ma pracę w stosunku do populacji USA.

 

Wielkość zatrudnienia w stosunku do populacji

 

 

Aby dodać jeszcze więcej dramatyzmu wystarczy spojrzeć na wykres kolejny

 

Na którym zaprezentowana jest średnia długość okresu szukania pracy (przebywania na "bezrobotnym").

Długość przebywania na "bezrobociu" 

 

Widać, iż obecnie jest dużo gorzej niż w kryzysie z latch 80tych - tam średni okres przebywania na bezrobociu wynosił około 20tu tygodni - obecnie jest to dwukrotnie więcej.

 

Patrząc na te wykresy nie napawa to optymizmem i można wnioskować, iż obecne zawirowania na rynkach są po prostu zapowiedzią tego, iż sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej i tak szybko nie uda się wyjść z kryzysu.

 

A Wy drodzy czytelnicy czy widzicie światełko w tunelu czy może przyłączacie się do mojej opinii, iż nie wygląda to wszystko najlepiej ?

Tags: , ,

Categories: Gospodarka

Comments (1) -

bbrylins
bbrylins Poland
2/16/2012 7:16:59 PM #

Coś niestety pomimo spadku bezrobocia "procentowo" nadal nie widać wzrostu procentu ludzi pracujących w całej populacji. Być może po prostu spadek liczby bezrobotnych wynika z utraty uprawnień do zasiłku przez część bezrobotnych, którzy to jednak nadal nie mają pracy ?

Pingbacks trackbacks (1)+

Please login to add comments

Administration

Language  

Posts

Subscriptions

Feed FeedBurner
FeedSubscribe
Categories:

Add to Google

Statistics

Num of messages sent
06084