Ostatnio mBank opublikował na ich blogu listę zmian jakie zostaną wprowadzone w zakresie m.in opłat za prowadzone karty kredytowe.

 

Czy są to zmiany korzystne czy nie sprawdżcie sami- szerzej na ten temat można m.in poczytać na blogu AppFunds

 

Mnie przede wszystkim zainteresowały warunki zwalniające z opłat za użytkownaie karty (sam posiadam 2 karty kredytowe w mBanku)

Jedna z kart, niestety, ma dość dużą opłate roczną - wziąłem ją tylko dlatego, że:

  • posiada korzystny pakiet ubezpieczeniowy 
  • była możliwość wykonywania darmowych przelewów poprzez BlueCash
  • wiedziałem, że uzyskam zwrot opłaty za wydanie (miałem zaplanowane wydatki do opłacenia kartą a warunek uzyskania zwrotu za wydanie za pierwszy rok użytkowania jest dużo dużo atrakcyjniejszy niż warunek dla zwrotu za kolejne lata)

Obecnie planuję zlikwidować kartę ale opisane w nowym regulaminie zmiany nasuwają mi myśl o tym, iż kartę nie koniecznie trzeba likwidować.

Otóż jednym z warunków zwalniających z opłaty rocznej jest wykonanie minimum 120 operacji bezgotówkowych (w tym mogą być przelewy z karty). Sam przelew z karty jest dość drogi ale wraz z nowym regulaminem wejdzie zmiana polegająca na likwidacji opłaty za przelew z karty do ZUS/US.

A więc wydaje się, że gdyby swoje zobowiązania do US rozbić na X (w szczególności 120) darmowych przelewów do US - uzyskamy warunek zwalniający nas z opłaty rocznej ?

Ponieważ wykonanie tak dużej liczby przelewów może być czasochłonne (wypełnianie formularzy) więc wykonałem program, który automatyzuje tą czynność.

Program który udostępniam przygotowałem na bazie mojego "starego" programu, który napisałem na poczet automatyzacji zakładania zoptymalizowanych lokat w mBanku (zanim jeszcze serwis wnioskowy mBanku umożliwiał zakładanie więcej niż 1 lokaty na raz) a także do hurtowego likwidowania założonych lokat.

Program opiera się o automatyzację przeglądarki i w żaden sposób nie ingeruje w serwis transakcyjny banku.

Aby zachować całkowitą przejrzystość w załączonym pliku BankAutomizer.zip (36,94 kb) dołączone są jedynie pełne kody źródłowe.

Niezbędne jest samodzielne przekompilowanie kodu tak aby mieć świadomość jak program działa. Zaznaczam, iż każdy uruchamia program na własną odpowiedzialność, jest on napisany z dołożeniem nalezytej staranności, ale nie był gruntownie testowany jest przeznaczony przede wszystkim na własny uzytek, w przypadku zmian w serwisie transakcyjnym banku wymagane są potencjalne zmiany.

 

Do uruchomienia wymagany jest .NET Framework 4.0.

 

W programie nie dodałem kodu, który zapewniłby 100% automatyzację (tj. odczytywanie kodu SMS potwierdzającego z telefonu) - obecnie wymagane jest ręczne wprowadzanie kodów SMS z banku. Prośba o komentarze, jeśli będzie duża liczba chętnych dopiszę taki kod (automatyzacja odczytywania SMS z telefonu podpiętego np: poprzez USB czy Bluetooth)

 

 

Poniżej krótka instrukcja użycia:

 

Po uruchomieniu pojawi się następujący ekran:

 

 

Należy w kolejności:

  1. zalogować się do systemu
  2. wybrać kartę kredytową
  3. przejść do menu Przelewy a następnie do menu Przelew podatku

Powinna pojawić się formatka Przelewu do US którą wypełniamy:

 

Po wypełnieniu przechodzimy Dalej i wypełniamy kolejną formatkę:

 

 

Klikamy Dalej pojawi się nam formatka z prośbą o podanie kodu SMS - nie musimy podawać kodu jeśli nie chcemy wykonywać teraz przelewu który wprowadziliśmy.

Przejście powyższych kroków pozwoliło jednak zebrać komplet danych, które widoczne są w oknie głównym programu po lewej stronie.

 

Odblokowany został też guzik Wykonaj..., który po każdym wciśnięciu będzie wykonywał automatycznie kroki, które wykonaliśmy uprzednio (czyli automatycznie wprowadzi dane do formularza przelewu do US).

Tags:

Categories: Banki

Please login to add comments

Administration

Language  

Posts

Subscriptions

Feed FeedBurner
FeedSubscribe
Categories:

Add to Google

Statistics

Num of messages sent
06084