Koniec lokat antypodatkowych ?

2. December 2011 22:25

Jak już wcześniej pisałem, niechybnie zbliża się koniec tzw. lokat antypodatkowych.

Na stronach KNF opublikowane zostało bardzo ciekawe pismo, adresowane do prezesów zarządów banków.

W piśmie tym krytykuje się banki za wprowadzanie ofert lokat antypodatkowych, umożliwiających omijanie płacenia podatku Belki.

 

Co więcej grozi się bankom sankcjami jeśli bedą one oferować inne, zbliżone produkty umożliwiające klientom nie płacenie podatków.

 

Najbardziej zagrożone są banki, które posiadają największą bazę takich depozytów - tu widać już nawet zmiany i tak np: Getin i Open wprowadziły już nową ofertę lokat: Zwyczajna i Tradycyjna, które mają długoterminowy okres kapitalizacji. Są one przy tym trochę atrakcyjniejsze niż dotychczas oferowane przez te banki lokaty o długich okresach kapitalizacji.

Ponieważ w piśmie banki zostały zobowiązane do przedstawienia propozycji działań do końca tego roku

 

więc wydaje się, że są to ostatnie chwile na inwestowanie w 1dniówki, które pozwalają osiągać lepsze zyski w porównaniu z lokatami tradycyjnymi.

Jeśli posiadacie nadmiarowe oszczędności, które trzymacie "w skarpecie" lub na nieoprocentowanych kontach - to warto zastanowić się nad zainwestowaniem w taką lokatę (gwarantującą np: wypłatę odsetek jeszcze w tym roku). Jest to dobra alternatywa do inwestycji np: na Giełdzie gdzie ostatnio nie układa się najlepiej. A może macie lepsze pomysły ?

 

 

 

Tags: , ,

Categories: Banki

Comments (1) -

bbrylins
bbrylins Poland
2/1/2012 10:22:27 PM #

Zwracam uwagę na ostrożność przy zakładaniu lokat Tax Free w Idea Bank opisałem to w komentarzy: http://appfunds.blogspot.com/2012/02/najlepsze-lokaty-i-konta-bankowe-luty.html
Lokata założyła się ale niestety na większą kwotę i podatek Belki nalicza się ! (zapewne błąd ludzki lub oprogramowania)
Niestety z uwagi na bezsilność infolini w rozwiązaniu problemu - środki wycofałem.

Please login to add comments

Administration

Language  

Posts

Subscriptions

Feed FeedBurner
FeedSubscribe
Categories:

Add to Google

Statistics

Num of messages sent
06084