Co zmieni się na poczatku roku 2012

 

Jak zapewne wszyscy już wiedzą od poczatku roku 2012, planuje się zmianę przepisów podatkowych i wprowadzenie do Ordynacji Podatkowej zmian w zapisie dotyczacym sposobu zaokrąglania podatku „belkowego” do pełnych groszy.

Zmiana taka uderzy we wszystkich posiadaczy popularnych lokat 1-dniowych, które to umożliwiały obejście przepisu i nie płacenie 19% podatku Belki od zysków kapitałowych.

 

Przykład:

 

Obecnie jeżeli odsetki z kapitalizacji wynoszą 2,49 PLN, podatek wynosi 0 PLN (dokładnie 0,47PLN zaokroglając w dół do pełnych złotówek daje 0 PLN). Po zmianach, podatek wyniesie niestety 0,48 PLN (dojdzie dodatkowo niekorzystne zaokrąglanie w górę).

 

 

Co zrobić aby nie płacić podatku Belki ?

 

 

 Ciekawą możliwością jest skorzystanie z oferty kilku Banków, które oferują lokaty z oprocentowaniem dynamicznym. Pomysł polega na tym aby jeszcze w tym roku oprocentowanie było na tyle wysokie aby wszystkie należne odsetki wypłacić jeszcze przed końcem roku 2011. Od roku 2012 oprocentowanie lokat jest minimalne.

 

Wydaje się, że warto skorzystać z okazji i założyć lokatę o jak najdłuższym terminie, która zagwarantuje nam wyższe przychody z zysków kapitałowych.

 

Poniżej zaprezentowaliśmy listę lokat prezentowanych w naszym serwisie:

  

 

 

 

 

Jak widać, możemy założyć roczną lokatę z oprocentowaniem netto nawet 6,10% (co jest odpowiednikiem 7,76% na zwykłej lokacie).

Wydaje się, że warto skorzystać z takiej możliwości i ochronić swoje przychody przed opodatkowaniem.

 

Czy będziesz korzystał z lokat bankowych umożliwiających "ucieczkę" przed podatkiem Belki (przed początkiem roku 2012) ?
 • Tak
   
  54% - 7
 • Nie
   
  38% - 5
 • Nie wiem o co chodzi ?
   
  8% - 1
Total votes 13

 

Czy macie może inne pomysły związane z ochroną przychodów na lokatach ? Jesli tak piszcie proszę w komentarzach. Zapraszamy....

Tags: , ,

Categories: Banki

Comments (2) -

szkoda
szkoda Poland
11/22/2011 9:31:39 PM #

Banki będą szukać różnych rozwiązań aby utrzymać co najmniej bieżący poziom depozytów:

http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/podatku;belki;juz;nie;unikniesz;niekoniecznie,117,0,972149.html#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Admin
Admin Poland
11/22/2011 10:00:46 PM #

Dziś pojawiły się 2 nowe lokaty "antybelkowe" (tak na prawdę jedna ale w ofercie 2 Banków: Open Finance i Getin'u):

http://getinonline.pl/lokata_pozegnanie_z_belka

http://openonline.pl/lokata_pozegnanie_z_belka

Oferta w Open'ie jest o tyle atrakcyjniejsza, iż kwota minimalna jest 500PLN a więc daje większe pole do optymalizacji ;-)Pingbacks trackbacks (1)+

Please login to add comments

Administration

Language  

Posts

Subscriptions

Feed FeedBurner
FeedSubscribe
Categories:

Add to Google

Statistics

Num of messages sent
06084